Τελικός κύκλος αιτήσεων για το πρόγραμμα explore φθινοπώρου της AIESEC Ελλάδος

Άνοιξε ο τελικός κύκλος αιτήσεων για το πρόγραμμα explore φθινοπώρου της AIESEC Ελλάδος!

Είσαι να δοκιμάσεις τα όριά σου και να μάθεις καλύτερα τον εαυτό σου, ζώντας την εμπειρία εθελοντικής κοινωνικής δράσης στο εξωτερικό μαζί με νέους απ'όλο το κόσμο;

Αυτό το φθινόπωρο, η AIESEC σου δίνει την ευκαιρία, ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου, να ασχοληθείς με τη

• διαπολιτσμική κατανόηση,
  • την ανάπτυξη νέων και μαθητών ή
  • τη νεανική επιειρηματικότητα

μέσα από το πρόγραμμα κοινωνικής δράσης στο εξωτερικό διάρκειας 6 εβδομάδων, το explore!

Στόχος του explore, πέρα από την έντονη βιωματική μαθησιακή εμπειρία και αλληλεπίδραση με άλλους πολιτισμούς και κουλτούρες που σου προσφέρει, είναι να σε εφοδιάσει με τις βασικές γνώσεις και εμπειρίες που χρειάζεσαι για να εξελιχθείς σαν άνθρωπος και να μπορέσεις να επηρεάσεις θετικά την κοινωνία γύρω σου, επιστρέφοντας πίσω στην Ελλάδα.

Με τη συμμετοχή σου στο πρόγραμμα, έχεις εξασφαλισμένη τη στέγαση και ανάλογα με το πρόγραμμα και τη σίτιση και μπορείς να συνεισφέρεις ενεργά στην ενδυνάμωση κοινοτήτων σε χώρες όπως η Βραζιλία, η Τουρκία, η Ρουμανία, η Σερβία η Ρωσία, η Τσεχία ή η Ουγγαρία!

Μπες στο http://explore.aiesec.gr/, μάθε περισσότερα και κάνε την αίτησή σου μέχρι 1 Οκτωβρίου!

Είσαι για Explore?

Αυτό το φθινόπωρο ... #I_am_exploring! #impactful_moments