Εργασιακή εμπειρία στο εξωτερικό με το Πρόγραμμα "Global Talent"

Το πρόγραμμα Global i -Talent της AIESEC Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών προσφέρει τη δυνατότητα σε τελειόφοιτους, απόφοιτους και μεταπτυχιακούς να εργαστούν με μισθό που καλύπτει όλα τα έξοδα διαμονής και διαβίωσης στο εξωτερικό για 6-12 μήνες πάνω στην Πληροφορική σε μεσαίες και μεγάλες εταιρίες.

Πιο συγκεκριμένα, προσφέρει την ευκαιρία στους νέους να εργαστούν σε διάφορους τομείς της Πληροφορικής (όπως για παράδειγμα telecommunications, web-development,mobile applications, gaming και user apps).

Μέσω του προγράμματος οι φοιτητές θα μπορέσουν να διαμορφώσουν ένα ανταγωνιστικό βιογραφικό και να συνεργαστούν με ειδικούς του αντικειμένου τους. Παράλληλα, ζώντας στο εξωτερικό έρχονται σε επαφή με άλλες κουλτούρες και αναπτύσσουν ένα διεθνές δίκτυο επαγγελματικών επαφών.

Κάποιες ενδεικτικές χώρες στις οποίες τρέχει το πρόγραμμα είναι: Ινδία, Πολωνία, Γερμανία, Βραζιλία, Ρουμανία, Τουρκία, Νορβηγία, Φινλανδία, Ουγγαρία .

Αν ενδιαφέρεστε να πραγματοποιήσετε την πρακτική σας εργασία την περίοδο Μαΐου - Ιουνίου συμπληρώστε την ακόλουθη αίτηση μέχρι τις 20/3 και η AIESEC θα επικοινωνήσει μαζί σας: http://bit.ly/AthensGTform