Ανακοίνωση προκήρυξης Μεταπτυχιακού Προγράμματος "Επιστήμης των Υπολογιστών" 2014-2015

Το Τμήμα Πληροφορικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών λειτουργεί από τις αρχές του 2003 Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών πλήρους φοίτησης στην «Επιστήμη των Υπολογιστών».

Μέσω της παρούσας προκήρυξης καλούνται να υποβάλλουν αιτήσεις οι υποψήφιοι για φοίτηση στον κύκλο σπουδών του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης.

Στο πρόγραμμα γίνονται δεκτοί:

• Απόφοιτοι Τμημάτων Πληροφορικής ή Επιστήμης των Υπολογιστών των Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή αλλοδαπής,
  • Απόφοιτοι Πολυτεχνειακών Τμημάτων καθώς και Τμημάτων Θετικών και Οικονομικών Επιστημών, Πανεπιστημίων της ημεδαπής ή αλλοδαπής,
  • Απόφοιτοι άλλων Τμημάτων Πανεπιστημίων, ή ισοτίμων Σχολών της ημεδαπής ή αλλοδαπής, των οποίων το γνωστικό αντικείμενο είναι συναφές με την Πληροφορική
  • Πτυχιούχοι Τμημάτων Τ.Ε.Ι. των οποίων το γνωστικό αντικείμενο είναι συναφές με την Πληροφορική.

Δικαίωμα αίτησης έχουν και οι τελειόφοιτοι των ανωτέρων τμημάτων, οι οποίοι όμως, εφόσον γίνουν δεκτοί, έχουν δικαίωμα εγγραφής στον Πρόγραμμα μόνο αν ολοκληρώσουν τις σπουδές τους έως και την εξεταστική περίοδο του Σεπτεμβρίου 2014.

Περισσότερες πληροφορίες:

Γραμματεία του Προγράμματος

Ευελπίδων 47Α και Λευκάδος 33,

Αθήνα 113 62

Γραφείο 203,

Τηλ.: 210 8203646,

email: cs_grad_secr@aueb.gr

καθώς και στην ιστοσελίδα του προγράμματος http://www.cs.aueb.gr/csgrad/